Sólstafir, Mono, The Ocean – zapowiedź

Poster vectorWśród różnych propozycji agencji Go Ahead na październik znajdziemy bardzo interesujące wydarzenie – wspólny występ zespołów z bardzo różnych zakątków świata: Sólstafir (Islandia), Mono (Japonia) i The Ocean (Niemcy). Impreza odbędzie się 22 października w warszawskim klubie Proxima. Wszystkie trzy zespoły gościły już w naszym kraju – Sólstafir i Mono w ubiegłym roku, jednak The Ocean nie odwiedzali Polski od pięciu lat. Szczerze polecamy ten koncert, nie tylko fanom post-rocka czy post-metalu, ale również metalu progresywnego, jak również wszystkim tym, którzy nieobca jest muzyka niebanalna, ilustracyjna, budząca głębokie emocje, a nawet poruszająca zarówno umysł, jak i serce…

Sólstafir to wyjątkowe połączenie metalu z melodią i psychodelią, dodatkowo przyprawione elementami typowymi dla klasycznego rocka. Piąty album tej islandzkiej formacji – wydany w ubiegłym roku Ótta – stanowi kontynuację szlaku obranego przy poprzednim wydawnictwie. Płyta Svatir Sandar zebrała świetne recenzje, także za to w jakim stopniu zaskoczyła dotychczasowych fanów zespołu – Sólstafir coraz bardziej urozmaica swoje brzmienie, nikogo nie powinny więc już zdziwić smyczki czy banjo na nagraniach zespołu. Nie było to jednak równie oczywiste w czasie gdy skład debiutował (znacznie ostrzejszym brzmieniem) w 2002 roku. Brzmienie Sólstafir ewoluowało jednak do obecnej formy, a przyjęcie ostatniego albumu świadczy o tym, że była to właściwa decyzja.

Mono działają wspólnie od 1999 roku. Grali już w najbardziej prestiżowych salach Nowego Jorku, Londynu czy Tokyo, doskonale są też znani polskiej publiczności, a ich występy na żywo określić można raczej mianem spektakli niż koncertów. W październiku 2014 roku ukazał się podwójny, konceptualny album The Last Dawn / Rays Of Darkness. Płyty w znacznym stopniu różnią się od siebie – pierwsza jest zdecydowanie lżejsza, słuchać tu inspiracje muzyką filmową i shoegazem. To klasyczna płyta Mono, którą jednak wyróżnia na tle innych brak instrumentów smyczkowych, z którymi zespół przez wiele lat bardzo mocno kojarzono. Rays Of Darkness z kolei to pierwsza płyta Mono od 15 lat, na której nie ma instrumentów orkiestrowych. To album znacznie mroczniejszy i cięższy, ale równie niesamowity i ciekawy, doskonale komponuje się z dotychczasowym dorobkiem zespołu.

Jak zgodnie twierdzą muzycy The Ocean – ostatnie lata były jednymi z najlepszych w ich karierze. Zespół odbył dwie międzynarodowe trasy koncertowe, które objęły Amerykę Północną i Europę, ale także Rosję, Chiny i Australię! Promując album Heliocentric Anthropocentric muzycy supportowali Opeth, Dillinger Escape Plan czy Devina Townsenda. W 2013 roku, gdy ukazała się płyta Pelagial, wyruszyli w Summer Slaughter Tour. Pelagial to wyjątkowe wydawnictwo, które traktować należy całościowo i słuchać także od pierwszej do ostatniej minuty, a nie traktować wyłącznie jako zbiór pojedynczych utworów. Płyta zbiera świetne recenzje, podobnie jak koncerty, które The Ocean nieprzerwanie grają na całym świecie.

Bilety w cenach 89 zł (w przedsprzedaży) / 100 zł (w dniu koncertu) można nabyć w autoryzowanych punktach sprzedaży: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci EMPiK, Media Markt i Saturn.

Facebook – wydarzenie

(oprac. na podstawie materiałów agencji Go Ahead)

Reklamy

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s