Uriah Heep – zapowiedź koncertów

Legenda hard rocka na dwóch koncertach w Polsce

UH_Cinematographer ProductionsFirma Cinematographer Productions organizuje wielki powrót legendarnej brytyjskiej formacji Uriah Heep na dwa koncerty w Polsce. Wydane przez Brytyjczyków w latach 70-tych płyty, takie jak Salisbury, Look At Yourself, Demons And Wizards i The Magician’s Birthday przeszły do kanonu rocka, a utwory Lady In Black, Gypsy, July Morning czy Rainbow Demon są znane wielu osobom, które nie kojarzą nazwy zespołu. Co prawda, z klasycznego składu pozostał już tylko jeden członek – gitarzysta Mick Box, jednak ostatnie trzy studyjne płyty sugerują, że Uriah Heep od kilku lat znajdują się w naprawdę wybornej formie…

Zespół zaliczany obok Deep Purple, Led Zeppelin i Black Sabbath do tak zwanej wielkiej czwórki hard rocka wystąpi w żywiołowym show 17 listopada w warszawskiej Progresji (gość specjalny: Night Mistress) oraz 18 listopada w krakowskiej Rotundzie (gość specjalny: Kruk).

Uriah Heep to zespół, który powstał w 1968 roku, a przekrój wiekowy przybywających na koncerty fanów potwierdza status grupy jako ponadczasowej. Przez wielu grupa uważana jest za prekursorów heavy metalu za sprawą utworu Free And Easy z wydanej w 1977 roku płyty Innocent Victim. To właśnie ten utwór w wielu zestawieniach figuruje jako pierwszy heavy metalowy kawałek w historii tego gatunku.

Tegoroczna trasa „Rock The Haus Tour” bogata będzie w utwory z ostatniego, wydanego w czerwcu 2014 roku studyjnego albumu Outsider. Utwory z tej płyty zabrzmią po raz pierwszy wśród polskiej publiczności.

Brytyjska kapela pojawi się w Polsce niemal w przededniu pojawienia się na rynku wydawnictwa zatytułowanego Totally Driven. Ten dwupłytowy album będzie zawierał 27 najbardziej znanych utworów nagranych na nowo w 2001 roku w czasie, gdy muzycy przygotowywali się do nagrania koncertowych płyt Electrically Driven i Acoustically Driven.

(oprac. na podstawie materiałów własnych
i agencji Cinematographer Productions)

Facebook:
koncert w Warszawie, klub Progresja Music Zone (17.XI)
koncert w Krakowie, klub Rotunda (18.XI)

UH_banner
Bilety kolekcjonerskie dostępne w klubach Progresja i Rotunda oraz u organizatora (e-mail: koncerty@cinepro.pl, tel. 531 44 99 44).

Reklamy

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s