Bartek Grzanek – klub Scenografia w Łodzi

Niedawno w Łodzi odbył się premierowy koncert promujący pierwszy solowy album Duch wydany przez utalentowanego gitarzystę i wokalistę Bartka Grzanka. Wtedy też na łamach Music in the Lenses opublikowaliśmy wywiad z artystą przeprowadzony tuż przed koncertem (można go przeczytać tutaj). Bartek wystąpił na scenie z muzykami, którzy wspierali go w nagraniu płyty, oraz gośćmi specjalnymi z Rafałem Brzozowskim i Angeliką Kłaczyńską na czele.

Na koncercie usłyszeliśmy głównie autorski materiał artysty, choć nie zabrakło również znanych przebojów: wykonany w duecie z Rafałem Brzozowskim energetyczny Use Somebody Kings Of Leon, brawurowo zagrany Little Wing Jimiego Hendrixa czy nostalgiczny Tears In Heaven Erica Claptona. Zarówno covery, jak i utwory własne zostały wzbogacone o niecodzienne instrumentarium (m.in. wiolonczela Justyny Osieckiej-Pieron i pedal steel guitar Leszka Laskowskiego). Subtelne kompozycje pop-rockowe z wpływami amerykańskiego bluesa i country, nierzadko intymne teksty* emocjonalnie wykonane z towarzyszeniem solidnych instrumentalistów oraz ekspresyjna gra na gitarze (zarówno elektrycznej, jak i akustycznej) pokazały Bartka Grzanka w jak najlepszym świetle i potwierdziły, że polski John Mayer, choć pozostaje poza mainstreamem, ma duże szanse podbić polski rynek muzyczny.

Imprezę współorganizowała agencja Music Art Creation, a znaczącego wsparcia udzielił Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim.

Marek J. Śmietański

*) Za połowę tekstów na płycie odpowiedzialny jest Jacek Łukasiewicz (który również realizował wspominane w wywiadzie videoclipy), a prawie wszystkie pozostałe napisał sam Bartek.

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s