Operation: Mindcrime – zapowiedź koncertu

OperationMindcrime_2015Był rok 2004. Queensrÿche ogłosił plany nagrania kontynuacji hitowego concept albumu Operation: Mindcrime wydanego w 1988 roku. Mało tego, aby podsycić zainteresowanie fanów, zespół zorganizował trasę, w której wzięli również udział aktorzy, ponadto wyświetlano specjalnie zrealizowane filmy ilustrujące poszczególne utwory. Operation: Mindcrime II został wydany w 2006 roku, a wśród zaproszonych gości pojawił się m.in. Ronnie James Dio. Idea promocji w postaci przedstawienia teatralnego do tego stopnia była kontynuowana, że w 2007 roku wydano DVD Mindcrime At The Moore zawierające blisko dwuipółgodzinne widowisko multimedialne z wykonanymi na żywo obiema częściami albumu z gościnnym udziałem aż 8 aktorów.

W tym samym roku grupa wydała składankę z coverami (m.in. Queen, The Police, Black Sabbath, Pink Floyd), która okazała się raczej niewypałem, bo tak nisko jeszcze żadna z dotychczasowych ich płyt nie była notowana w USA (zaledwie 173. miejsce na liście Billboardu). Od tego momentu zespół zaczął zjeżdżać po równi pochyłej.

W 2009 roku, po 7 latach współpracy, odszedł gitarzysta Mike Stone, nie ujawniając, że faktycznym powodem był konflikt z Geoffem Tate’m. Kolejna płyta – American Soldier – sprzedawała się w Stanach względnie przyzwoicie, ale tylko tam i to ze względu na patriotyczny charakter tekstów traktujących o udziale amerykańskich żołnierzy w działaniach wojennych na różnych frontach w XX i XXI wieku. Nie wnikając w dalsze szczegóły z historii Queensrÿche, które sprowadzały się do kłótni, bijatyk, procesów sądowych itd., przypomnijmy, że w latach 2012-2014 dwa różne składy miały prawo do nazwy zespołu – w jednym znalazło się 3 muzyków ze starej ekipy (Wilton, Jackson i Rockenfield), a drugim dowodził Geoff Tate, który namówił do poważniejszej współpracy m.in. Simona Wrighta (ex-perkusistę AC/DC i Dio) oraz Rudy’ego Sarzo (ex-basistę Ozzy’ego Osbourne’a i Quiet Riot). Między oboma grupami trwała korespondencyjna rywalizacja – obie wydały w 2013 roku płyty (Queensrÿche i Frerquency Unknown). W kwietniu 2014 roku spór o nazwę został ostatecznie rozstrzygnięty i to o dziwo bez ingerencji sądu. Sytuacja wyglądała podobnie jak w przypadku Pink Floyd: instrumentaliści odkupili od Tate’a prawo do nazwy zespołu, a wokalista może posługiwać się swobodnie tytułem najsłynniejszego albumu. Wydaje się, że najgorsze chwile amerykańscy muzycy mają już za sobą.

Wkrótce będziemy się mogli o tym przekonać, ponieważ do Polski zawita Geoff Tate ze swoim obecnym projektem Operation: Mindcrime, z którym wydał we wrześniu tego roku album zatytułowany The Key. W studio zgromadził iście imponujący skład: oprócz wspomnianego Simona Wrighta, na płycie pojawili się m.in. basiści John Moyer (Disturbed, Adrenaline Mob) i David Ellefson (Megadeth), perkusista Brian Tichy (Ozzy Osbourne, Aerosmith, Whitesnake, Foreigner, Velvet Revolver i wiele innych) oraz dawny współpracownik – gitarzysta i producent Kelly Gray.

W imieniu Progresja Music Zone ZAPRASZAMY na koncert.

Operation: Mindcrime

25 listopada 2015 – Warszawa, Progresja Music Zone, Fort Wola 22, godz. 19.00

Wydarzenie na Facebooku

Reklamy

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s