Prog-Rockowanie w ŁDK – Osada Vida, AnVision

ProgRockowanie_12-2015Łódzki Dom Kultury zaprasza na ostatnią już w tym roku odsłonę koncertowego cyklu Rockowanie w ŁDK-u. Na scenie doskonałej akustycznie Sali Kolumnowej wystąpią dwie formacje, które muzycznie lokują się w szerokim obszarze rocka progresywnego: Osada Vida oraz AnVision. Obydwa zespoły są znane nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach. W dotychczasowej karierze występowały nie tylko na wielu festiwalach w Europie, ale również poprzedzały koncerty niejednego znanego na całym świecie wykonawcy.

OSADA VIDA to jeden z najintensywniej działających w naszym kraju zespołów z kręgu prog-rocka (5 albumów studyjnych i koncertowe DVD, nie licząc płyt demo). Historia zespołu sięga lat 90-tych, kiedy to zespół powstał w Piekarach Śląskich. W popularnej Osadzie zawsze występowali znakomici muzycy, co szybko przełożyło się na popularność zespołu. Od samego początku grupa poruszała się w kręgu fascynacji klasycznym rockiem progresywnym. Zespół był bardzo często porównywany do takich weteranów jak na przykład Rush, ale sami muzycy nie ukrywali, że blisko im do Muse czy Foo Fighters. Tak było kiedyś… Dziś Osada Vida to zespół który już nikogo nie musi naśladować, bowiem wypracował swój własny, niepowtarzalny styl. Potrafią zagrać zarówno lekko i zabrać odbiorcę pomiędzy gwiazdki na niebie, ale też mocno  tym samym sprowadzając słuchacza na twardy grunt.

Osada Vida zagra w składzie: Marek Majewski – gitary, wokal, Łukasz Lisiak – bas, wokal, Rafał „R6” Paluszek – instr. klawiszowe, Jan Mitoraj – gitary, Marek Romanowski – perkusja.

ANVISION to zespół bardzo doświadczony scenicznie. I choć historia tej grupy do najdłuższych nie należy, to doświadczenia sceniczne poszczególnych członków zespołu, a co za tym idzie warsztat muzyczny sprawiają, że koncerty AnVision są wysokiej klasy produkcjami scenicznymi. Ważny jest każdy szczegół, począwszy od dźwięku, poprzez światła, a skończywszy na emocjach, jakie zespół potrafi wzbudzić wśród widzów. Grupa skupia się na muzyce hard’n’heavy z elementami prog-metalu. Zespół będzie promował materiał muzyczny ze swego najnowszego albumu New World, który muzycy z Tarnowa prawdopodobnie przywiozą do Łodzi.

AnVision w składzie: Marek „MarQus” Ostrowski – wokal; Grzegorz „Greg” Ziółek – gitary; Marcin „Larz” Duchnik – perkusja; Waldemar „Valdi” Różański – instr. klawiszowe; Karol „Karaluz” Wadowski – bas

Bilety w przedsprzedaży do nabycia w Łódzkim Domu Kultury. W dniu koncertu będą dostępne przy wejściu do Sali Kolumnowej ŁDK-u. Start imprezy godz. 19.00

Po koncertach (około godz. 22.00) w Kawiarni Łódka (I piętro Łódzkiego Domu Kultury) odbędzie się „mikołajkowo-wigilijne” spotkanie środowiska prog-rockowego, otwarte dla Wszystkich chętnych. W rodzinnej atmosferze będzie można porozmawiać z muzykami nie tylko obydwu zespołów, ale również łódzkich grup rocka progresywnego, którzy z pewnością pojawią na imprezie.

Music in the Lenses objęło patronatem medialnym grudniowe wydanie Prog-Rockowania, zatem w imieniu ŁDK-u i zespołów ZAPRASZAMY na koncert.

Prog-Rockowanie w ŁDK – Osada Vida, AnVision

11 grudnia 2015 – Sala Kolumnowa ŁDK-u, Łodź, Traugutta 18, godz. 19.00

Planowany line-up:
19.10 – AnVision
20.35 – Osada Vida

Bilety w przedsprzedaży do nabycia w Łódzkim Domu Kultury, w dniu koncertu będą dostępne przy wejściu do Sali Kolumnowej.

Wydarzenie na Facebooku

Reklamy

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s