Zakk Wylde – zapowiedź koncertu

ZakkWylde2016Zakk Wylde to pseudonim artystyczny amerykańskiego muzyka Jeffreya Phillipa Wielandta, który najbardziej znany jest jako wieloletni gitarzysta Ozzy’ego Osbourna i lider Black Label Society. Przyszedł czas na solowy popis jednego z najlepszych metalowych gitarzystów na świecie! Muzyk wystąpi 3 czerwca w klubie Wytwórnia i wykona materiał ze swojego drugiego solowego krążka Book Of Shadows II.  Na scenie towarzyszyć mu będą muzycy z Black Label Society. Zakk nagrał krótkie video, w którym zaprasza polskich fanów do Łodzi na swój solowy koncert. Zaproszenie można obejrzeć na Facebooku pod tym linkiem.

Pierwsza część Book Of Shadows ukazała się w 1996 roku. Wylde nagrał ją w przerwie pomiędzy pracą i koncertami z Ozzy Osbourne’m. Następczyni tamtej płyty trafiła do sprzedaży 8 kwietnia tego roku, a portal RollingStone.com jeszcze przed premierą ogłosił ją jednym z najbardziej oczekiwanych metalowych albumów 2016 roku. Nowy materiał został w całości nagrany i wyprodukowany w domowym studio nagraniowym Wylde’a – The Black Vatican. Book Of Shadows II pod kątem stylistyki nie odbiega od swojej poprzedniczki. Na płycie znalazły swoje miejsce zarówno akustyczne brzmienie, fortepian, jak i gitary elektryczne. Niedawno Zakk Wylde zaprezentował video do pierwszego singla z albumu Book Of Shadows II.

Zakk Wylde zaczął grać na gitarze w wieku 8 lat. W wieku 14 lat potrafił poświęcać grze cały swój czas od powrotu ze szkoły do ponownego wyjścia rano. Razem ze swoimi pierwszymi zespołami Stone Henge i Zyris grywał lokalnie w New Jersey. W 1987 roku wysłał swoje demo Ozzy Osbourne’owi, a ten zatrudnił go na miejsce gitarzysty Jake’a E. Lee. Zakk występował razem z Ozzym do 1995 roku (zagrał na płytach No Rest For The Wicked, No More Teras i Ozzmozis, będąc współautorem większości utworów). W 1998 roku Wylde, Phil Ondicha i Nick Catanese powołali do życia heavymetalową grupę Black Label Society, na czele której gitarzysta stoi do dzisiaj. Grupa wydała dotychczas 9 albumów studyjnych  2 koncertowe. Do zespołu towarzyszącego Ozzy’emu Wylde wrócił w 2001 roku (grał na Down To Earth i Black Rain). W uznaniu za swoją pełną sukcesów karierę muzyczną oraz wkład w przemysł muzyczny został wprowadzony w 2006 roku do Hollywood Rock Walk of Fame.

Zakk_Wylde_foto

Gościem specjalnym podczas jedynego polskiego występu Zakka Wylde’a będą  Andrzej Nowak i zespół Złe Psy. Andrzej Nowak to postać, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom gitarowego grania. Jest to jeden z czołowych polskich gitarzystów, a także założyciel legendarnej grupy TSA, oraz znakomitego rockowego składu Złe Psy. Muzyk ma na swoim koncie niezliczoną liczbę kompozycji i produkcji, a podczas swojej wieloletniej kariery nagrywał z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Zespół Złe Psy to rockowe oblicze Andrzeja Nowaka i jednocześnie jeden z najciekawszych składów w naszym kraju.  „Zakk Wylde to znakomity gitarzysta i cieszy mnie, że razem ze Złymi Psami będziemy mieli okazję  współdzielić z nim scenę. Wcześniej nie udało nam się nigdy spotkać mimo, iż w Stanach oboje mieszkaliśmy w stanie New Jersey, zaledwie kilkanaście mil od siebie.” – komentuje zdarzenie Andrzej Nowak.

Dodatkowo w dniu koncertu będzie miała miejsce premiera reedycji legendarnego i niedostępnego już nigdzie pierwszego  krążka zespołu Złe Psy Forever (2002). „Bardzo się cieszę, że po 14 latach płyta Złych Psów – „Forever” ponownie będzie dostępna w sprzedaży
i nareszcie fani Złych Psów i mojej twórczości będą ją mogli nabyć.” – dodaje Nowak.

Dodatkowo, wystąpi również amerykański blues rockowy wokalista i gitarzysta, który w październiku 2015 wydał swój debiutancki album Old Glory and the Wild Revival.

Zakk Wylde i goście specjalni: Jared James Nichols oraz Złe Psy

3 czerwca 2016 – Łódź, Wytwórnia, godz. 20.00

Otwarcie bram: godz. 18.30

Wydarzenie na Facebooku

Reklamy

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s