The Wall Live Orchestra – zapowiedź koncertu

TheWallLiveOrchestra2016Po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany niezwykły show, który dostarczy niezapomnianych przeżyć nie tylko wiernym fanom grupy Pink Floyd! 22 września w Progresja Music Zone wystąpi The Wall Live Orchestra, a zatem po raz pierwszy na scenie Progresji zabrzmi orkiestra symfoniczna i to od razu z kultowym repertuarem.
The Wall Live Orchestra wystąpi prezentując zupełnie nowe, symfoniczne aranżacje znanych utworów, spektakularne efekty świetlne, doskonałe nagłośnienie oraz rejestrowane w czasie rzeczywistym video na wielkim ekranie.  To wszystko złoży się na unikalne, multimedialne widowisko w formie monumentalnej rock opery.

The Wall – 34 lata po debiucie filmu w reżyserii Alana Parkera – kultowy concept album grupy Pink Floyd zostanie zaprezentowany w całości na żywo w zupełnie nowej i porywającej odsłonie. Imponująca orkiestracja na żywo z wieloma artystami na scenie uwydatnia połączenie rocka i muzyki poważnej, tym samym zabierając publiczność z powrotem do oryginalnej wersji „Ściany”. Wideo na żywo wyświetlane na wielkim ekranie na scenie oraz niezwykła oprawa świetlna dodają głębi emocjom, przybliżając publiczność do występujących muzyków i wokalistów.

The Wall Live Orchestra, mając na koncie ponad 200 występów, zasłużenie zdobyła tytuł najlepszego Pink Floyd tribute bandu we Włoszech. Dotarcie do dzisiejszego standardu występów zajęło zespołowi trochę czasu. Przez lata przywiązywano uwagę do najmniejszych detali, przez co aranżacje stały się niewiarygodnie dokładne i drobiazgowe. Brzmienie, atmosfera i doświadczenie zdobyte na setkach koncertów składają się wspólnie na imponujący rezultat. Pomysł wystawienia The Wall z orkiestrą symfoniczną udało się zrealizować w 2012 roku – w trzydziestą rocznicę premiery filmu, a jednocześnie trzydziestą trzecią rocznicę wydania albumu. Za reżyserię koncertu odpowiada Emiliano Galigani, producent i reżyser filmowy, posiadający na swoim koncie wiele projektów w latach 2000-2016, m.in. musicale Welcome To The Machine oraz Jesus Christ Superstar. Orkiestra wystąpi pod batutą Simone Giusti.

A tak muzycy mówią o swoim projekcie:

Potrzebowaliśmy czegoś innego, show w którym szacunek do muzyki i oryginalnych aranżacji spotka się z siłą brzmienia pełnowymiarowej orkiestry. Profesjonalna transmisja video live oraz biegłość w projektowaniu brzmienia i oprawy świetlnej zagwarantuje każdej osobie spośród publiczności możliwość przeżywania tego, co dzieje się na scenie. Tak narodził się pomysł: nie chcieliśmy ponownie wystawiać ogranego show, nie chcieliśmy też niczego podobnego do wielu innych projektów, dlatego stworzyliśmy zupełnie oryginalne Floydowe doświadczenie – mieszając film, album, efekty świetlne, transmisję wideo live, oraz oczywiście muzykę na żywo!

Podczas koncertów polska publiczność może spodziewać się długiego i bogatego występu podzielonego na dwa akty, który przedstawiając własną interpretację The Wall spełni wymagania nawet najbardziej zagorzałych fanów grupy Pink Floyd.

The Wall Live Orchestra

22 września 2016 – Warszawa, Progresja Music Zone, Fort Wola 22
UWAGA: Koncert pierwotnie miał odbyć się w Hali Koło, ostatecznie odbędzie się w Progresji, co oznacza bardziej kameralne brzmienie.

Otwarcie bram: godz. 19.00

Wydarzenie na Facebooku

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s