The Primes – zapowiedzi

Red. Kirmuć poleca…*

the-primes29 września do sprzedaży trafiło pierwsze wydawnictwo warszawskiego zespołu The Primes. Minialbum przynoszący siedem znanych z koncertów przebojowych piosenek o taneczno-rockowym rodowodzie. To zaledwie minialbum, ale pokazuje jak ciekawym i różnorodnym muzycznie zjawiskiem jest ten warszawski duet – pisał o przygotowywanej do wydania płycie The Primes magazyn „Teraz Rock”. Bywa klimatycznie, rockowo-tanecznie, ale nie brak też retrorockowego brudu.

Wydawnictwo promuje ostatni na płycie utwór Tomorrow:

Historia The Primes rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy to dwóch muzyków – wokalista i gitarzysta Patryk Gwiździł oraz perkusista i klawiszowiec Mikołaj Ziemak – wcześniej związanych ze znaną między innymi z Trójkowej Offensywy warszawską formacją Rubber Reptiles, postanowili w duecie tworzyć nowe dźwięki. Zamykając się w studiu nagrań stworzyli materiał, który z jednej strony wpisuje się w tradycję muzyki określane mianem retro rocka, z drugiej pokazuje, że muzycy nie boją się szukania własnej drogi muzycznej, całymi garściami czerpiąc od największych spod znaku The Rolling Stones, Billa Withersa czy artystów z kręgu Motown. Wiosną tego roku do składu zespołu dołączył basista Tomasz Mrozowicz, co zbiegło się z rozpoczęciem regularnej działalności koncertowej.

The Primes byli jednymi z finalistów konkursu Antyfest Antyradia podczas festiwalu w Jarocinie. Duet z Warszawy, który zagrał w składzie czteroosobowym i na dodatek całkiem współcześnie – pisała o ich występie podczas półfinałów w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie „Gazeta Jarocińska”. Pierwsze cztery piosenki to przebój za przebojem. Jakbym słuchał jakiegoś radia albo był na zabawie ze świetną muzyką taneczną. Ich numery są w stylu: przecież właśnie to słyszałem. Tego nie było? Nie możliwe, myślałem, że znam to od zawsze. Świetnie brzmieli na żywo. Zespół został także doceniony przez organizatorów Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie, gdzie grupa również wystąpiła w gronie finalistów. Jak można było przeczytać na łamach „Teraz Rocka” w relacji z festiwalu: Ich melodyjne piosenki, naznaczone vintagerockowym klimatem, sprawiły że byli chyba jedynymi konkursowiczami, którzy przyciągnęli pod scenę dodatkową publiczność, która zresztą nawet domagała się bisu. Warto mieć na nich oko.

W subiektywne ucho redaktora, który nie miał okazji jeszcze przesłuchać całej płyty, „głębiej” wpadł jeszcze jeden numer…

Na jesień The Primes planuje koncertową promocję wydawnictwa. Będzie można ich zobaczyć w największych miastach w Polsce:
06.10 – Radom, Piąta Klepka
13.10 – Łódź, New York
22.10 – Kraków, Grodzka 42
29.10 – Wrocław, Alive
09.11 – Warszawa, Chmury
09.12 – Katowice, Pub Korba

*) Systematycznie będziemy publikować w newsach informacje o wydawnictwach muzycznych bądź wykonawcach polecanych przez red. Michała Kirmucia z czasopisma Teraz Rock, a zarazem gitarzysty zespołu Collage.

Reklamy

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s