Ian Gillan sings Deep Purple – zapowiedź koncertu

ian_gillan_2016Firma Cinematographer Productions we współpracy z klubem Progresja Music Zone organizuje wyjątkowy koncert legendranego wokalisty grupy Deep Purple – Iana Gillana. Muzyk, charakteryzujący się jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów rockowego świata, wystąpi w Warszawie na niecodziennym koncercie. Zagra na jednej scenie z muzykami z Don Airey Band oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej prowadzoną przez Stephena Bentleya-Kleina. Dwa miesiące po 70-tych urodzinach Iana, w warszawskiej Hali Koło z zabrzmią takie hard rockowe killery jak Smoke On The Water, Black Night oraz Perfect Strangers. Jako support wystąpi zespół Papa Le Gál.

Anya, The Unwritten Law czy Razzle Dazzle – to tylko nieliczne perełki, które zabrzmią podczas listopadowej trasy z orkiestrą symfoniczną. Gillan w wywiadach poprzedzających przybycie do Polski zdradził, że na scenie zabrzmią utwory Deep Purple nigdy w Polsce niewykonywane oraz grane przez zespół tylko za czasów Blackmore’a.

 

Ian Gillan urodził się w Hounslow w Anglii, a jego wyjątkowy głos rozpoznawalny jest na całym świecie. Od najmłodszych lat był pod wielkim wpływem takich gwiazd jak Elvis Presley, Little Richard, Buddy Holly oraz innych dynamicznych artystów tamtej epoki. W latach swojej młodości chłonął szeroki zakres gatunków muzycznych, które zalewały Wielką Brytanię w latach 60-tych.

Ian Gillan poznał Rogera Glovera, gdy został zatrudniony przez grupę Episode Six w 1965 roku. W czasie trasy z Dusty Springfield otrzymali pierwszą szansę, by nauczyć się koncertowego rzemiosła, mając pięć występów dziennie, a  w czasie weekendów – nawet osiem. Gillan pojawił się Deep Purple w 1969 roku, zapoczątkowując tym samym najbardziej popularny okres grupy. Wziął udział w nagraniu serii albumów, które odniosły wielki sukces: In Rock, Fireball i Machine Head (w sumie zaśpiewał na 12 albumach studyjnych Deep Purple), a ponadto jednej z najsłynniejszych płyt koncertowych w historii muzyki rockowej Made In Japan. Po wydaniu płyty Who Do We Think We Are opuścił zespół na na dłużej. Przed powrotem do reaktywowanego w 1984 roku Deep Purple zastąpił Ronniego Jamesa Dio w roli wokalisty Black Sabbath, z którą to grupą nagrał płytę Born Again. Oprócz tego, wydał 7 płyt solowych (ostatnią – One Eye To Morocco – w 2009 roku), kilkanaście płyt ze swoimi zespołami Ian Gillan Band i Gillan oraz wspólnie z Tonym Iommim z Black Sabbath album charytatywny Who Cares.

Gillan znany jest również z muzycznych dokonań wcielił się w interpretacyjną rolę Jezusa Chrystusa w oryginalnym nagraniu rockowej opery Jesus Christ Superstar z 1970 roku. Zasłynął również ze swoich koncertów w latach 80-tych, eksplorując tereny wcześniej nieodkryte muzycznie – łamiąc tym samym bariery i przesuwając granice muzyki rockowej w stronę muzyki klasycznej. Muzyk wcielił się także w rolę Charlesa Darwina na albumie braci Bolland Darwin – The Evolution (1991). Legenda rocka dwukrotnie wykonała arię Nessun Dorma w duecie z Luciano Pavarottim.

Związki Iana z muzyką klasyczną zostały utrwalone udziałem w filmie dokumentalnym Historia Chopina – opowiada Ian Gillan (2011) opowiadającym o latach młodości Fryderyka Chopina spędzonych w Polsce. Wokalista oprowadza widza po ojczyźnie kompozytora, pokazując jak kraj i ludzie, wśród których wzrastał, wpłynęli na uformowanie jednego z największych artystów w historii muzyki.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż Gillan wciąż występuje na arenach na całym świecie, a jego koncerty niemal zawsze zapełniają widownię. Razem z Deep Purple oraz jako solista odwiedził w 2015 roku aż 48 krajów. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć go na niesamowitym widowisku w połowie listopada tego roku. A tak Ian osobiście zaprasza fanów na listopadowy koncert w stolicy.

(oprac. na podstawie materiałów własnych
i agencji Cinematographer Productions)

Jedyny koncert – Warszawa, Progresja (zmiana miejsca), 19.XI.2016, godz. 20.00 – wydarzenie na Facebooku
Bilety dostępne są jedynie w sieciach TicketPro oraz Eventim.

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s