Joe Cocker – śpiewa Jacek Kawalec – zapowiedź koncertu

kawalec-cocker-coverWielka niespodzianka dla fanów głosu i osobowości Joe Cockera. Największe hity Mistrza na żywo zaśpiewa Jacek Kawalec z 9-osobowym zespołem, w skład którego wchodzą  muzycy dobrze znani na polskim rynku. Wokalista zapowiada 1.5-godzinne muzyczne show jako petardę emocji i dźwięku… Ponoć przy With A Little Help Of My Friends warszawskie Hybrydy mają się zamienić w amerykańskie Woodstock!

„(…) obecnie najbardziej zajmuje mnie duży koncert z największymi przebojami Joe Cockera, którego drugą rocznicę śmierci będziemy obchodzić w grudniu. Przygotowaliśmy coś dla jego fanów: muzyczne show zawierające piętnaście hitów z repertuaru mistrza, które postanowiliśmy wiernie odtworzyć, by brzmiało to i wyglądało tak jak podczas jego koncertów.”

W programie znajdą się między innymi takie przeboje Joe Cockera jak You Can Leave Your Hat On, Unchain My Heart, You Are So Beautiful N’oubliez jamais czy Don’t Let Me Be Misuderstood.  W Hybrydach będzie można usłyszeć piosenki, w których rytmie serca biły gorąco, przy których kilka pokoleń szalało i płakało ze wzruszenia.

kawalec01fot. Karol Malec

Jackowi Kawalcowi udało się skompletować interesujący zespół naprawdę znakomitych instrumentalistów. Sekcję rytmiczną tworzą basista Artur ‚Blondas’ Daniewski (Bajm) oraz perkusista Krzysztof Patocki (współpracował m.in. z Kasią Kowalską i zespołami Human oraz Rezerwat), a na gitarze gra Krzysztof Kurzepa (również znany z zespołu Human, a także współpracy z Wojtkiem Pilichowskim, Markiem Radulim, Wojtkiem Cugowskim czy Anną Serafińską). W skład sekcji dętej wchodzą trębacz Piotr Sławiński i puzonista Michał Niewiadomski (członkowie Blue Cafe od początku istnienia zespołu) oraz saksofonista Sylwester Schönfeld na zmianę z Robertem Chojnackim, którego saksofon zagrał kiedyś w oryginalnym bandzie Joe Cockera. Oprócz nich na scenie pojawią się trzy wokalistki świetnie brzmiące w chórku: Edyta Strzycka, Dominika Sitarczuk i Julia Chmielnik, która gra również na klawiszach i akordeonie.

kawalec02fot. Łukasz Stępniewicz

Wiem, że na koncert czy spektakl ludzie przychodzą głównie dla rozrywki i to mam im do zaoferowania, ale nie tylko, bo kiedy gram lub śpiewam na scenie, zawsze chcę to podeprzeć solidnym warsztatem. Przez lata pracy przekonałem się, że to, co mocno wypracowałem, jest dla publiczności najatrakcyjniejsze. Włożona w próby praca owocuje lekkością i swobodą na scenie. Emocje, które mi towarzyszą, mogą być wtedy naturalne, prawdziwe i szczere. Ludzie nie lubią, kiedy „wciska im się kit”. Im jestem starszy jako człowiek, tym łatwiej przychodzą mi prawda i naturalność sceniczna, bowiem tym więcej emocjonalnych stanów z własnego życia mogę podłożyć pod treści, które przekazuję ze sceny.

Marek J. Śmietański

(oprac. na podstawie materiałów własnych i od organizatora, a cytaty pochodzą z wywiadu, który ukazał się w portalu Business Woman & Life, 30.09.2016]

Warszawa, klub Hybrydy, 10.XII.2016, godz. 20.00 – wydarzenie na Facebooku

Bilety są dostępne w wybranych sieciach sprzedaży elektronicznej (e-bilet, Eventim, TicketPro) oraz na stronie i w siedzibie klubu Palladium.

Reklamy

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s