Jacek Kawalec śpiewa Joe Cockera – Hybrydy, Warszawa, 10.12.2016

W listopadzie na naszych łamach zapowiadaliśmy niezwykły koncert, który poświęcony został zmarłemu 2 lata temu Joe Cockerowi nazywanemu mistrzem coverów. W żadnym wypadku nie jest to jednak zarzut, bo niemal każdy z utworów, który brał na warsztat, stawał się hitem dopiero w jego interpretacji. Jacek Kawalec – aktor filmowy, teatralny i dubbingowy – kilka miesięcy temu wpadł na pomysł, aby uczcić pamięć angielskiego wokalisty, przedstawiając wraz z 9-osobowym zespołem największe przeboje Anglika w interpretacjach jak najbardziej… zbliżonych do oryginału. Jak osobiście opowiedział nam w wywiadzie (który można tu przeczytać), stara się nie tylko śpiewać Joego, ale również go grać. Publiczność, która licznie wypełniła warszawskie Hybrydy, usłyszała kilkanaście brawurowo wykonanych piosenek z Unchain My Heart, Don’t Let Me Be Misunderstood, Summertime In The City, Chain Of Fools i oczywiście With A Little Help Of My Friends na czele.

Aby zadość uczynić obowiązkom dziennikarskim, wspomnimy, że instrumentalnie Jacka wspomagali: Krzysztof Kurzepa (gitara), Krzysztof Patocki (perkusja), Artur ‚Blondas’ Daniewski (bas), Michał Niewiadomski, Piotr Sławiński i Sylwester Schönfeld (sekcja dęta) oraz Dominika Sitarczuk, Edyta Strzycka (chórki) i Julia Chmielnik (chórki, klawisze i akordeon).

Marek J. Śmietański

PS. Dziękujemy firmie Music Art Creation za akredytację foto, a klubowi Hybrydy za zaufanie i wręczenie foto-passa, zanim lista akredytacji dotarła na bramkę 😀

Reklamy

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s