Wishbone Ash – zapowiedź koncertów

Wishbone Ash w Polsce
w ramach trasy „The Tough And Tender Tour”

img_0596_msFirma Cinematographer Production kolejny raz organizuje trasę koncertową jednego z klasyków hard-rocka – brytyjskiego zespołu Wishbone Ash. Kilka ich płyt wydanych w pierwszej połowie lat 70-tych, m.in. Wishbone Ash (1970), Pilgrimage (1971), Argus (1972), Wishbone Four (1973) czy There’s The Rub (1974) przeszło do kanonu rocka.

Brytyjska grupa odwiedzi Polskę na przełomie stycznia i lutego 2017 czyli już za kilka dni. Zespół zaprezentuje nowy zestaw typu „greatest hits” lokujący się na pograniczu melodyjnego hard rocka i wysublimowanego rocka progresywnego, jak również zawierający psychodeliczne pasaże i solowe popisy. Z pewnością nie zabraknie takich klasyków jak The King Will Come, Blowin’ Free czy Jail Bait. Brytyjczycy pojawią się na żywo w czterech miejscach – 28 stycznia w Poznaniu, 29 stycznia w Gomunicach, 30 stycznia w Czechowicach-Dziedzicach oraz 1 lutego we Wrocławiu. Jak zabrzmiał Pilgrim na trasie w ubiegłym roku można obejrzeć w widoku 360º

Mimo że grupa Wishbone Ash powstała w 1969 roku, to podobnie jak w przypadku goszczącego niedawno w Polsce Uriah Heep, można ją traktować jako ponadczasową. Wishbone Ash należy do grona nielicznych zespołów, które w całej swojej karierze stroniły od medialnego kiczu czy promocji za wszelką cenę.

img_0884_msIch muzyka zachwyca z dekady na dekadę kolejne pokolenia świeżością, oryginalnością i szczerymi tekstami, negującymi bardzo często to, co dla wielu stanowi porządek dzienny. Zespół został uznany za pierwszy, który wprowadził do rocka dwie gitary prowadzące, co miało miejsce nieco przypadkowo. Muzycy z pierwotnego składu nie mogli wybrać nowego gitarzysty i na próbę przyjęli ich dwóch. Obecnie, z tamtych lat pozostał już tylko wokalista i gitarzysta Andy img_0653_msPowell, jednak ostatnie płyty studyjne wskazują, że zmiana gitarzysty i perkusisty wyszła grupie na dobre. Brytyjski zespół (obecnie z fińskim gitarzystą w składzie) wydał aż 20 płyt studyjnych w XX wieku, ale tylko sześć w ostatnim piętnastoleciu. Ostatni studyjny album zespołu – Blue Horizon – ukazał się w lutym 2014 roku.

(oprac. na podstawie materiałów własnych
i agencji Cinematographer Productions,
zdjęcia koncertowe – Proxima, Warszawa 13.02.2016
)

Facebook:
koncert w Poznaniu, CK Zamek (28.I)
koncert w Gomunicach, Bogart (29.I)
koncert w Czechowicach-Dziedzicach, Chacharnia (30.I)
koncert we Wrocławiu, Stary Klasztor (1.II)

wishbone2017W polską trasę z legendarnymi muzykami ruszy Steve Hill oraz jedna z najlepszych polskich progrockowych grup – Lizard z Bielsko-Białej.

Bilety kolekcjonerskie są dostępne w klubach oraz u organizatora (e-mail: koncerty@cinepro.pl), a zwykłe w sprzedaży elektronicznej w Ticketpro, Biletin i Eventim.

Reklamy

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s