Prog-Rockowanie w ŁDK – Abstrakt, Beyond The Event Horizon, Appleseed

progrockowanie_02-2017W piątek, 24 lutego br. w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się drugi w tym roku koncert z cyklu Prog-Rockowanie, skierowanego do zwolenników ambitnego, rockowego grania podniesionego do rangi sztuki. Tym razem na scenie zaprezentują się trzy poznańskie grupy: ABSTRAKT, BEYOND THE EVENT HORIZON oraz APPLESEED. Zespoły działające nie od dziś, mają na swych kontach udane wydawnictwa płytowe oraz występy na wielu dużych imprezach w Polsce. Siłą tego zestawu, podobnie jak i poprzednich edycji, jest duża różnorodność muzyczna, bowiem każdy zespół oscyluje wokół nieco innych klimatów związanych  z szeroko rozumianym rockiem progresywnym.

ABSTRAKT prezentuje kompozycje żywiołowe, ostre i mroczne. Ich muzyczne fascynacje lokują się w pobliżu Hawkwind, ocierają się o Pink Floyd, muskają Tool i wczesny Riverside. Na scenie prezentują doskonałe umiejętności instrumentalne, zabierając publiczność w podróż po frapującym świecie ku jądru ciemności i najmroczniejszym zakamarkom ludzkiego umysłu. Ich debiutancki album Limbosis, wydany 2 lata temu, zebrał wiele pozytywnych opinii. Najwyższe możliwe oceny w takich mediach muzycznych  jak Gitarzysta czy Death Magnetic nie były przypadkowe. Obecnie zespół pracuje nad drugim albumem, z którego fragmenty z pewnością ujawni podczas łódzkiego koncertu. Fani zarówno zarówno progrocka oraz postrocka, jak metalu z pewnością nie zawiodą się ich występem.

BEYOND THE EVENT HORIZON to przedstawiciel coraz modniejszego w naszym kraju nurtu postrockowego. Grają oczywiście muzykę instrumentalną, która w niesamowity sposób potrafi malować pejzaże i obrazować historie, jednocześnie nieprzesadnie zbliżając się do ambientu. Niewątpliwą zaletą ich kompozycji są przestrzenne dźwięki i harmonie pełne efektów specjalnych, a rozbudowane utwory zabierają odbiorcę w wymiar jakiego próżno szukać w szarej codzienności. Kompozycje pochodzące z debiutanckiego albumu Event Horizon dźwięczą nutkami smutku i niepewności, jednak nie zapominają o nadziei. Dodatkowym, atrakcyjnym akcentem ich koncertów są wyświetlane na ekranie pokazy video, zaaranżowane specjalnie do każdego z utworów.

APPLESEED to z kolei zespół, którego muzyki nie da się jednoznacznie zaklasyfikować. Członków zespołu fascynuje bowiem twórczość takich legend jak Pink Floyd, Yes, King Crimson, Led Zeppelin, Wishbone Ash czy The Doors. Jednak zaaranżowane bardzo nowocześnie kompozycje prowadzą do skojarzeń również z Anathemą, Archive, Aphex Twin czy Mars Voltą. Grupa istnieje na mapie polskiego progrocka ponad 10 lat temu. Ma na swym koncie dwie płyty długogrające i jedna EP-kę, a także mnóstwo koncertów u boku znanych artystów (m.in. Riverside, Snowman czy George Dorn Screams). Nawet wybredny słuchacz powinien być usatysfakcjonowany ich występem, bowiem otrzyma huśtawkę nastrojów, począwszy od subtelnych i delikatnych dźwięków, a skończywszy na rockowej energii, jednocześnie bez zbędnych w tym przypadku technicznych fajerwerków.

Po koncertach (ok. 22.30) w kawiarni Łódka, na I piętrze ŁDK-u, odbędzie się spotkanie środowiska progrockowego, otwarte dla wszystkich chętnych. W rodzinnej atmosferze można będzie porozmawiać z muzykami wszystkich trzech zespołów.

Music in the Lenses patronuje medialnie Prog-Rockowaniu, zatem w imieniu organizatora czyli ŁDK-u oraz zespołów ZAPRASZAMY na koncert.

Prog-Rockowanie w ŁDK – Abstrakt, BTEH, Appleseed

24 lutego 2017 – Sala Kolumnowa ŁDK-u, Łodź, Traugutta 18, godz. 19.00

Bilety w cenie 30 PLN będą dostępne przed koncertem w kasie przy wejściu do Sali Kolumnowej ŁDK-u. W przeciwieństwie do innych koncertów bilety zakupione w dniu koncertu nie są droższe 🙂

Wydarzenie na Facebooku

Reklamy

Dodaj komentarz / Add comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s